Krīstīgs Pashas mielasts

b_200_150_16777215_00_images_stories_jesus_teaches_in_the_synagog.jpgKatru gadu Klusajā nedēļā mēs savās draudzēs esam svinējuši Kristīgu Pashas mielastu. Tas iesākās ar mūsu mazo grupu 10 cilvēku sastāvā, un, gadiem ejot, dalībnieku skaits ir pieaudzis līdz 100.

Interese ir liela. Esmu devis lekcijas vairākas reizes par šo tēmu un mācītāji ir lūguši no manis Pashas materiālus, lai viņi varētu svinēt Pashu savās draudzēs.

Šī iemelsa dēļ esmu veidojis šo lapu. Materiāls ir latviešu valodā.

Pashas materiāls:

 1. Kristīgs Pashas "Hagada" 
  • Kad spiedīsiet uz "Hagada" linku, parādīsies jauns logs.
  • Klikšķiniet "Lejuplādēt" (atcerieties, kur saglabājat failu!), un saglabājiet "Hagadā" savā datorā.
  • Atveriet "Hagada" no vietas, kur jūs to bijāt saglabājuši. Parādīsies PDF logs.
  • Spiediet pogu "Print", izvēlēties opciju "Booklet".
  • Ja jūsu printeris atbalsta div-pusīgu drukāšanu, izvēlieties "print on both sides", savādāk izdrukājiet "nepāra" lapas un tad "pāra" lapas uz otras puses.
 2. Galda saklāšana
 3. Pashas receptes
 4. Pashas lietu saraksts

Pashas dziesmas

Pashas video

Drukāt E-pasta adrese

Vai Kristus is dalīts?

b_200_150_16777215_00_images_stories_kristus_patverums_visiem.jpgDaudziem tas ir ārkārtīgi svarīgi, lai konfesijas atkal apvienotos kas dotu zīmi redzamai vienotībai. Rodas jautājums, vai Kristus ir dalīts? Lai tiem atšķirīgu viedokļu par baznīcām atspoguļo atšķirīgu viedokļu Kristū.

Bet Kristus ir dalīts? Svētie Raksti saka, ka Viņš nav. Kā tas bija Korintā, tāpēc tas ir mūsu draudzēs šodien. Viens saka, ka es esmu no Apollo vai Zikmanis vai Bušs, otrs saka, ka es esmu Pāvila vai Pētera vai jebkura cita sludinātājs, kas atbilst manu iedomātā. Cilvēka fallenness padara šo apgabalu.

Kristus nav sadalīta. Mēs esam. Mūsu sadalīti sirdis. Mūsu grēcīgo dabu.

Kristus iedibināja savu vienu Baznīcu kā Svētais, katoļu un apustuliskās baznīcas, ko nevar redzēt ar neapbruņotu aci, bet uztver ticībā atzīstamies šajā konfesiju. Pat kā kopības svēto (pagātni, tagadni un nākotni), var redzēt, ko Dievs vien, tāpēc, arī var Viņa Baznīca ir redzams vienīgi Viņam. Jebkura vienotība mēs uztveram ir daļēji, jo mēs varam redzēt tikai daļēji, jo caur spoguli vāji.

No Viņa Baznīcas atdalošā dažādās konfesiju, manuprāt, bija darbs grēka kritušā cilvēka. Jebkurš mēģinājums kritušā cilvēka atjaunot redzamu vienotību Baznīca Kristus radīs tālāku sadalīšanu.

Ja un kad Kristus vēlas, lai atjaunotu redzamu vienotību ar baznīcu, ir jautājums labāk atstāt vienīgi Viņam. Varbūt redzams vienotība ir svarīgi kritušā cilvēka kā taustāmu pierādījumu, kas liecina par Kristus Dieva. Pat kā nelabs un laulības pārkāpēja cilts Kristus laikā bija liegta šādu zīmi, tā arī, iespējams, mūsu paaudze ir liegta zīmi redzamu vienotību.

{/lang}

Drukāt E-pasta adrese

Lai šī vietne pienācīgi darbotos, mēs jūsu ierīcē izvietojam sīkdatnes (cookies). Lietojot šo vietni, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.